تبلیغات
پایگاه مقاومت شهید رجائی بایرام - ما انقلابمان را درجنگ به جهان صادر نمودیم qzX86TdkweMahPf7i9q6faaOZB4
. .        .        .

مطالب وبلاگ را چگونه ارزیابی میکنید

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

نرم افزار مدیریت اطلاعات شهدا -ایثار
تاریخ همواره بر بستر زمان پیش می رود و تقریباً طول و عرض آن به اندازه زمان است، نه بیشتر و نه كمتر. ولی گاهی اوقات ارتفاعش متفاوت است و در طول راه پستی و بلندی هایی در آن دیده می‌شود كه قابل توجه و تأمل است و ویژگی چشمگیری دارد كه با یك نگاه ساده و گذرا هم جلب نظر می نماید و برجستگی آن در مسیر تاریخ حكایتهای دیگری را بیان می كند. جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، یكی از این مباحث است كه در مسیر تاریخ انقلاب اسلامی و ایران برجستگی ویژه ای به وجود آورده است و بستر تاریخی قبل از جنگ، دوران هشت ساله جنگ و پس از آن را استثناء كرده است كه تا ابد به جای خواهد ماند. این جنگ از 31 شهریور 1359 شروع و تا 27 تیرماه 1367 ظاهراً با پذیرش قطعنامه 598 به پایان رسید. ولی مسیر تاریخی بعد ازجنگ وادامه خصومتهای استكبار جهانی، حكایت از جنگ تمامی ندارد كه نه تنها بر ایران اسلامی، بلكه بر مسلمانان جهان تحمیل نموده اند و برپیشانی تاریخ نقش بسته و خواهد بست. نگاهی به بلندی های مسیر تاریخی انقلاب اسلامی تاكنون بویژه مقطع جنگ تحمیلی و پس از آن در سالگرد هفته دفاع مقدس و مقایسه آن با جنگ های قبلی ( 200 ساله اخیر ) نه تنها خالی از لطف نیست بلكه از ضروریات به نظر می رسد.
سابقه تاریخی جنگ در ایران (۲۰۰ سال گذشته)
1 - در جنگ نخست ایران و روسیه (۱۱۸۶- ۱۱۷۶ ه.ش) عهدنامه ذلت بار گلستان بر ایران تحمیل، و بخشی از پیکر ایران جدا شد.
2 - در دومین جنگ (۱۲۰۱- ۱۱۹۹ه.ش) نیز عهدنامه ننگین ترکمن چای بر اوراق نقش بست که افزون بر جداسازی بخش دیگری از شمال ایران، حق کشتیرانی ایران در دریای خزر سلب گردید و حق قضاوت کنسولی و پنج میلیون غرامت به روسیه داده شد.
3 - در سال ۱۲۲۱ هجری شمسی طی عهدنامه دوم از روم به دنبال در آستانه جنگ قرار گرفتن دولتهای عثمانی و ایران و پس از چهار سال مذاکره با میانجیگری دولت¬های استعماری انگلیس و روس به امضای دو دولت رسید. تمامی دولت سلیمانیه به دولت عثمانی واگذار گردید.
4 - براساس عهدنامه¬ای که در سال ۱۲۳۶ ه.ش در پاریس میان ایران و انگلیس منعقد گردید، هرات از ایران جدا شد و ایران، افغانستان را به رسمیت شناخت.
5 - در سال ۱۲۸۹ هجری شمسی در جریان انعقاد پروتکل اسلامبول و دخالت روس و انگلیس، حدود ۷۰۰ مایل از مناطق نفت خیز ایران در شمال و جنوب قصر شیرین به دولت عثمانی واگذار شد.
6 - سرانجام در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی با ادامه سیاست استعماری انگلستان، ایران از حق مالکیت خود نسبت به بحرین صرف نظر نمود تا مالکیت مجدد خویش را بر جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس که در قیمومیت انگلستان بودند، به دست آورد.


به راستی چه راز و رمزی در هشت سال جنگ تحمیلی نهفته است که آن را به لحاظ ناکام گذاشتن دشمن و حفظ تمامیت ارضی ایران، ممتاز ساخته و نام باشکوه و جاودان «دفاع مقدس» را زیبنده آن کرده است؛ با آنکه به طرز بی سابقه ای شورای امنیت سازمان ملل در انجام وظیفه خود در محکوم کردن تجاوز و متجاوز تسامح ورزید و بیشتر قدرتهای برتر جهان و دولت های منطقه از تجهیز عراق به سلاح های پیشرفته کشتار جمعی و در اختیار گذاشتن اطلاعات مهم نظامی و حمایتهای گسترده مالی، سیاسی و تبلیغاتی در عرصه جهانی کوتاهی نکردند و برخی مستقیما به نفع عراق وارد جنگ شدند.
به نظر میرسد که راز و رمز برجستگی و درخشندگی دفاع مقدس را باید در ویژگیهای ممتازی که در درون خود دارد رهبری و فرماندهی فقیهی عادل همچون امام خمینی (ره) و توکل و ایمان قلبی مردم به خداوند متعال که منشا خیرات و برکات بیشماری در این دوران و پس از آن شد، باید جست و جو کرد.

امام خمینی _رحمه الله علیه_ در پیام پذیرش قطع نامه ۵۹۸
آنهایی که در این چند سال مبارزه و جنگ به هر دلیلی از ادای این تکلیف بزرگ طفره رفتند و خودشان و جان و مال و فرزندانشان و دیگران را از آتش حادثه دور کردند، مطمئن باشند که از معامله با خدا طفره رفته اند و خسارت و زیان و ضرر بزرگ کرده اند که حسرت آن را در روز واپسین و روز حساب خواهند کشید.
فرازی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) پیرامون دفاع مقدس (۳/۱۲/۶۷)
یاد دفاع مقدس گرامی باد
ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان بایستیم، ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم، ما در جنگ ریشه¬های انقلاب پربار اسلامی مان را محکم کردیم.
ما در جنگ به مردم جهان و خصوصا منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرتها و ابرقدرتها سالیان سال می توان مبارزه کرد، جنگ ما کمک به فتح افغانستان را به دنبال داشت، تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آنچنانی برخوردار شد.
جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست.
مگر فراموش کرده ایم که ما برای ادای تکلیف جنگیده ایم و نتیجه فرع آن بوده است.
مامور به ادای تکلیف و وظیفه ایم و نه مامور به نتیجه. اگر همه انبیا و معصومین (ع) در زمان و مکان خود مکلف به نتیجه بودند، هرگز نمی بایست از فضای بیشتر از توانایی عمل خود فراتر بروند و سخن بگویند و از اهداف کلی و بلند مدتی که هرگز در حیات ظاهری آن جامه عمل نپوشیده است ذکری به میان آورند.
ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نموده ایم. هر روز ما در جنگ برکتی داشته ایم که در همه صحنه ها از آن بهره جسته ایم.

برکات جنگ
هر روز ما در جنگ برکاتی داشتیم. در همه صحنه ها از آن بهره جستیم.
ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نمودیم. ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نمودیم.
ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم.
ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم.
ما در جنگ ریشه های انقلاب پربار اسلامیان را محکم کردیم.
ما در جنگ حس برادری وطن پرستی را در نهاد یکایک مردمان باور کردیم.
ما در جنگ به مردم جهان خصوصا منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرتها و ابرقدرتها سالیان سال می توان مبارزه کرد.
جنگ ما کمک به فتح افغانستان را به دنبال داشت.
جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظامهای فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند.
جنگ ما بیداری پاکستان و هندوستان را به دنبال داشت.
تنها در جنگ بود که صنایع دفاعی ما از رشد آنچنانی برخوردار شد و از همه اینها مهمتر استمرار روح انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت.
همه اینها از تلاش مادران و پدران مردم عزیز ایران در ده سال مبارزه با امریکا و غرب و شوروی شرق نشات گرفت.
جنگ ما جنگ ما حق و باطل بود و تمام شدنی نیست.
جنگ ما جنگ فقر و غنا بود.
ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد. چه کوته نظرند آنهایی که خیال میکنند چون ما در جبهه به آرمان نهایی رسیده ایم پس شهادت و رشادت و ایثار و از خود گذشتگی علیه ضلالت بی فایده است در حال یکه صدای اسلام خواهی آفریقا از جنگ هشت ساله ماست.
علاقه به اسلام شناسی مردم در امریکا و اروپا و آسیا و آفریقا یعنی در کل جهان، از جنگ هشت ساله ماست. من در اینجا از مادران و پدران و خواهران و برادران و همسران و فرزندان شهدا و جانبازان به خاطر تحلیلهای غلط این روزها رسما معذرت می خواهم و از خداوند متعال میخواهم مرا در کنار شهدا جنگ تحمیلی بپذیرد.
ما در جنگ برای لحظهای هم نادم و پشیمان از عملکرد خود نیستیم.:: مرتبط با: دفاع مقدس ,
ن : مجید فقیری بیرامی
ت : دوشنبه 1 مهر 1392
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.
 
qzX86TdkweMahPf7i9q6faaOZB4