تبلیغات
پایگاه مقاومت شهید رجائی بایرام - پدری مهربان تا پس کوچه های شهر qzX86TdkweMahPf7i9q6faaOZB4
. .        .        .

مطالب وبلاگ را چگونه ارزیابی میکنید

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

نرم افزار مدیریت اطلاعات شهدا -ایثار

 


کوچه ها انتظارت را می کشند ، صدای گامهایت تنها نوای دل انگیز زنان و کودکانی است که خنده را مهربانی تو دو باره بر لب هایشان آورد ، اماما از دیشب این کوچه ها  تو را فریاد می زنند ، مرد مهربانی را که همه با نام پدر می شناختند ....


امیر المومنین را با فتح خیبرش می شناسیم ، با دفاع غیرتمندانه شان از رسول خدا ، با جنگاوری شان ، با زندگی ساده و عدالتشان. مردی که ذوالفقارش لرزه بر اندام دشمنان می انداخت اما در خانه همسری مهربان بود و پدری که چتر محبت پدر ی اش تا کوچه پس کوچه های شهر امتداد داشت.

علی (ع) به مساکین اظهار محبت می فرمود یتیمان را پدری می کرد ، گرسنه ها را سیر و برهنگان رامی پوشانید . ضعفا از عدل او محروم نبودند . اهل دین را احترام می نمود و از دنیا و زینت آن پرهیز داشت و مانوس شبهای تاریک بود.

با دست خود به نخلها آب می داد و با دستان خود چاه می کند و بوستان ایجاد می کرد و آباد می کرد. امیر المومنین بزرگ بود و در عین بزرگی بسیار مهربان . مهربانی او مخصوص بزرگان ، دوستان و خانواده خود نبود . او با ضعیفان و یتیمان مهربان بود . همگی از یتیم نوازی او  شنیده ایم  ، بازی کودکانه اش با یتیمان بسیار شنیده ایم..

با آنکه فرمانده مسلمین بود ، از توجه به خادم خود غافل نمی شد بلکه اورا بر خود مقدم می داشت .چنانکه گاهی دو لباس می خرید و لباس گران قیمت تر رابه قنبر می بخشید و لباس ارزانتر را برای خودبر می داشت.


 هرچه در مورد حضرت علی (ع) بگوییم قطره ای بیش از دریای وجودی امیرالمونینی (ع)  نیست ...

 
ن : جواد امینی بیرامی
ت : سه شنبه 8 مرداد 1392
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.
 
qzX86TdkweMahPf7i9q6faaOZB4